Wyjazd na XX Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 | 4 CZERWCA 2016

Wyjazd na XX Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 | 4 CZERWCA 2016

Jak pojechać na Spotkanie na Lednicy? Wyjazd autokarem z Parafii na Wrzecionie w sobotę, 4 czerwca o godzinie 6.00, powrót w niedzielę około 5.00 rano.
Szukamy rodzin, które mogą przyjąć pielgrzymów ŚDM w dniach 17-25 lipca

Szukamy rodzin, które mogą przyjąć pielgrzymów ŚDM w dniach 17-25 lipca

Przyjmij młodego pielgrzyma u siebie w dniach 17-25 lipca 2016 r. Spotkania informacyjne dla rodzin, które zadeklarował chęć przyjęcia pielgrzymów. Niedziela 15 maja oraz 19 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy! Prosimy o zapisywanie się rodzin chętnych do goszczenia młodych z Polonii zagranicznej w dniach 17-25 lipca 2016 roku. Formularz i więcej informacji...
Wigilia Paschalna A.D. 2016

Wigilia Paschalna A.D. 2016

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej Wigilii Paschalnej!
Ostatnie wpisy
Czy skorzystasz z kręgów naprawczych?

Czy skorzystasz z kręgów naprawczych?

KRĘGI   NAPRAWCZE   JAKO METODA  PROWADZĄCA DO POROZUMIENIA I POJEDNANIA POMIĘDZY LUDŹMI w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie na Wrzecionie ul. Przy Agorze 9   Cele Kręgów Naprawczych – Zapewnienie ludziom uwikłanym w konflikt – jako autor, odbiorca, świadek danego czynu – możliwości pomocy w jego rozwiązaniu. – Zaoferowanie uczestnikom bezpiecznych warunków do...
Boże Ciało - dlaczego z procesją?

Boże Ciało – dlaczego z procesją?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele...
Trzy fundamenty Europy

Trzy fundamenty Europy

Franciszek, odbierając w piątek Nagrodę Karola Wielkiego, wołał o nowy europejski humanizm bazujący na trzech filarach: zdolności do integracji, zdolności do dialogu i zdolności do rodzenia. Jego przemówienie było marzeniem o powrocie przez Unię Europejską do tych ideałów, które postawili przed nią Ojcowie Założyciele, głęboko tkwiący w ideale chrześcijańskim. Mówiąc o zdolności do integracji, Franciszek...
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W siedem tygodni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa – w tym roku 15 maja – Kościół katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu, jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, grono Apostołów zostało „uzbrojone mocą z wysoka” a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm –...
Uwielbienie na Pradze

Uwielbienie na Pradze

Fundacja „Chrześcijańskie Granie” i Oratorium św.Jana Bosko zapraszają do udziału w III Warszawskim Uwielbieniu na Pradze. Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią w Boże Ciało (26 maja) o godzinie 18.00 w Bazylice księży Salezjanów przy ul. Kawęczyńskiej 53. W tym dniu w całej Polsce odbędzie się kilkadziesiąt podobnych inicjatyw. Uwielbienia na Pradze skupiają setki mieszkańców Warszawy i...
Pomóż ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze

Pomóż ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze

Caritas organizuje zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze 8 maja decyzją Konferencji Episkopatu Polski w kościołach w całej Polsce przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Z danych Caritas Internationalis wynika, że wskutek trzęsienia ziemi, które 16 kwietnia miało miejsce w Ekwadorze ponad 660 osób zginęło, a kilkadziesiąt tysięcy pozostaje...
MATURA Z MODLITWĄ

MATURA Z MODLITWĄ

Trwają Matury! Modlimy się za maturzystów prosząc dla nich o światło Ducha Świętego na czas egzaminów i dalszych życiowych decyzji.
SZUKASZ POMOCY?

SZUKASZ POMOCY?

Pomoc w uzależnieniach | Przyjdź na spotkanie grupy wsparcia w każdy czwartek od godz. 18:00 w sali Caritas z tyłu za kościołem.
Marsz to nie polityczna demonstracja

Marsz to nie polityczna demonstracja

24 kwietnia ulicami stolicy przejdzie XI Marsz Świętości Życia. – Inicjatywa nie jest manifestacją polityczną, ale radosną afirmacją życia – przekonują organizatorzy. Już w tę niedzielę kilka tysięcy osób wyjdzie na ulice Warszawy, by swoją obecnością powiedzieć wielkie „tak” świętości życia. O szczegółach XI Marszu Świętości Życia mówili podczas konferencji prasowej organizatorzy – przedstawiciele obu...
Spoczywał pod asfaltową ścieżką

Spoczywał pod asfaltową ścieżką

Ciało Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” wrzucono twarzą do ziemi. Ślad po wlocie kuli, po prawej stronie czoła, wskazywał, że kat strzelał z góry. Żeby zakryć ślady zbrodni, nawieziono na „Łączkę” półtora metra gruzu. A 20 lat później przykryto asfaltową ścieżką. Znalezienie ciała Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” ogłoszono 22 sierpnia 2013 r. Leżał pod asfaltową ścieżką, wylaną na początku lat 80. na...
Ponad połowa nie czyta

Ponad połowa nie czyta

Dziś Światowy Dzień Książki. Tymczasem, jak wynika z badań, 19 proc. Polaków nie w domu ani jednej książki, a 63 proc. w ciągu roku żadnej nie przeczytało. Z kolei 14 proc. badanych Polaków nie czyta książek, gazet ani wiadomości w internecie. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne...
Papież: Nie ma Jezusa - nie ma zasięgu

Papież: Nie ma Jezusa – nie ma zasięgu

Bądźcie miłosierni i zdolni do przebaczenia, nieście pomoc tym, którzy na nią czekają – apelował w sobotę papież Franciszek do kilkudziesięciu tysięcy nastolatków z wielu krajów, zgromadzonych na koncercie na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. W orędziu wideo papież pozdrowił uczestników Jubileuszu Dziewcząt i Chłopców, zorganizowanego w ramach Roku Świętego. Franciszek zachęcał młodzież do uczynków miłosierdzia,...