REKOLEKCJE I CO DALEJ?

REKOLEKCJE I CO DALEJ?

REKOLEKCJE CIĘ PORUSZYŁY? SZUKASZ CZEGOŚ WIĘCEJ? CHCESZ ROZWIJAĆ SWOJĄ WIARĘ? MOŻE TO WŁAŚNIE DLA CIEBIE? ZOBACZ PROPOZYCJE …
Ostatnie wpisy
Czy modlisz się za swoich kapłanów?

Czy modlisz się za swoich kapłanów?

„Aby kapłani chcieli rozdawać się jak chleb” – modlitwa za księży Już po raz ósmy serwis kaplani.com.pl przed Wielkim Czwartkiem proponuje parafiom z całej Polski udział w modlitwie za konkretnych kapłanów. W tym roku modlitwa będzie nawiązywała do patrona roku, św. Brata Alberta – „aby kapłani chcieli rozdawać się jak chleb”. Finał akcji nastąpi w...
Górale na Drodze Krzyżowej

Górale na Drodze Krzyżowej

41 km, 14 stacji – górale wezmą udział 31 marca w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie wiodła wzdłuż tatrzańskich grani, od Czarnego Dunajca do Ludźmierza. Ekstremalna Droga Krzyżowa zorganizowana zostanie drogami miejscowości gmin Czarny Dunajec i Nowy Targ. Rozpocznie się 31 marca 2017 r. od Mszy świętej odprawionej o godz. 19.00 w kościele parafialnym pw....
Droga Krzyżowa z prześladowanymi chrześcijanami

Droga Krzyżowa z prześladowanymi chrześcijanami

Po raz kolejny w tym roku ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan, która odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku. Rozpocznie ją Msza Święta o godzinie 12.30 w kościele pw. św. Klemensa na ulicy Karolkowej 49 w Warszawie. – Chrześcijanie są dzisiaj bardziej prześladowani niż kiedykolwiek w przeszłości. Represje dotykają ich na wszystkich...
Warsztaty komunikacji na Wrzecionie

Warsztaty komunikacji na Wrzecionie

Ewaluacja warsztatów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Błogosławiąca Komunikacja”. Marzec 2017   14 marca 2017 roku zakończyła się zimowa edycja warsztatów umiejętności komunikacyjnych, wychowawczych w naszej parafii. Ukończyło je 9 osób. Wypełniły one anonimową ankietę ewaluacyjną, mającą na celu sprawdzenie odbioru tych zajęć przez uczestników i ocenę przydatności treści warsztatowych w ich codziennym życiu. Jest...
Wiara uwalnia od lęku

Wiara uwalnia od lęku

Wiara przejawia się na trzech etapach: potrzebuję, ufam, zawierzam. Wiara zakłada, że w czasie burzy Bóg nie jest gdzieś indziej, tylko głęboko obecny w twoich łzach, aby dać odpór twojemu strachowi. Bóg jest obecny, ale nie w taki sposób, jak ty byś chciał, lecz tak jak On chce. Jest obecny, ale na swój sposób. Nie...
Dzień świętości życia

Dzień świętości życia

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadającą 25 marca, Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. To dobra okazja, by zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych dzieci; poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi śmierć. W intencji dziecka zagrożonego aborcją można podjąć się modlitwy zwanej Duchową Adopcją. Czym jest Duchowa Adopcja? Pełna nazwa tego aktu brzmi: „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego...
Warszawa potrzebuje nowej misji

Warszawa potrzebuje nowej misji

Abp Henryk Hoser w wywiadzie dla KAI podsumowuje dorobek 25 lat funkcjonowania diecezji warszawsko-praskiej, której jest pasterzem. Wśród dokonań tego czasu wymienia stworzenie od zera wszystkich struktur diecezjalnych, powstanie dynamicznego ośrodka medialnego, unikatowego w skali Polski oraz duszpasterstwo rodzin, które swą koncepcją wyprzedziło nawet papieską adhortację „Amoris laetitia”. Zapowiada też swoją rychłą misję w Medziugoriu....
Armia Pana - wspólnota nastolatków

Armia Pana – wspólnota nastolatków

WARSZTATY I ANIMACJA MUZYCZNA Z ZESPOŁEM MOCNI W DUCHU Młodzi od 5 klasy podstawówki do 3 gimnazjum zaproszeni są do udziału w warsztatach muzycznych, których owocem będzie zaangażowanie w animację muzyczną podczas spotkań prowadzonych przez Zespół Mocni w Duchu. Zaangażowanie oznacza obowiązkowe uczestniczenie w poniższych punktach programu: * 16 marca (czwartek) 16:30 – 18:30 w...
Młody też może być świętym

Młody też może być świętym

Za miesiąc, dokładnie 24 kwietnia, w katedrze w Brindisi na południu Włoch, zakończona zostanie diecezjalna faza procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Matteo Fariny, zmarłego osiem lat temu na raka mózgu w wieku dziewiętnastu lat. W czasie sześć lat trwającej nieuleczalnej choroby, młody Włoch poświęcił się misji nawracania swoich rówieśników. „Mam nadzieję – [pisał – że uda...
Świecki przewodnik duchowy - J.L. Tyranowski

Świecki przewodnik duchowy – J.L. Tyranowski

Był duchowym przewodnikiem Karola Wojtyły, mistykiem i ascetą, który łączył karmelitańską duchowość z salezjańskim zmysłem wychowania młodzieży. 15 marca mija 70 lat od śmierci krawca z krakowskich Dębnik, Jana Tyranowskiego. Jego ojciec Jan był krawcem. Należał do znanego Cechu Krawców krakowskich i miał pracownię w Śródmieściu. Nie był religijny, choć Kościół i księży szanował. Matka,...
Wielki Post na Wrzecionie

Wielki Post na Wrzecionie

Drodzy Parafianie, Siostry i Bracia. 1. Żyjemy w świecie wolności. Wolności, która jest darem i szalonym niebezpieczeństwem. Bóg zaryzykował, obdarzył nas wolnością, która nie wyklucza samozniszczenia człowieka. To, co chroni nas przed nadużyciem wolności jest rozum otwarty na Boga i na światło prawdy. Ojciec Święty Jan Paweł II traktował słowa Jezusa „Poznacie prawdę, a prawda...
Medzjugorje konfesjonałem Europy

Medzjugorje konfesjonałem Europy

Medziugorie, to w pewnym sensie największy „konfesjonał” niemal w całej Europie. Wiele osób odprawia tam pokutę. I ta właśnie modlitwa, pokuta oraz spowiedź prowadzi do licznych nawróceń i łask w osobistym życiu wiary – mówi w rozmowie z KAI kard. Vinko Puljić, metropolita sarajewski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Bośni i Hercegowiny oraz członek byłej Międzynarodowej Komisji...