RORATY - godz. 6:30 od poniedziałku do soboty

RORATY – godz. 6:30 od poniedziałku do soboty

Pan Jezus już wkrótce się urodzi! Zobacz jak ładnie wygląda na zdjęciu USG Zaczynamy Adwent = zaczynanym Roraty! Zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej. Dzieci i młodzież, przyjdźcie z lampionami i otwartymi oczami, czeka nas gorąca modlitwa i wiele zadań do...
Nie będą się żenić ani za mąż wychodzić - Mt 22, 30, jak z tym małżeństwem?

Nie będą się żenić ani za mąż wychodzić – Mt 22, 30, jak z tym małżeństwem?

Moi Drodzy, Dziś postawiliście mi kilka pytań związanych z sakramentem małżeństwa. Chciałbym odpowiedzieć na nie komentarzami z różnych źródeł i choć trochę rozjaśnić Wasze wątpliwości. Teksty są krótsze i dłuższe, polecam lekturę połączoną z przemyśleniami i dobrą, gorącą herbatą albo kawą. Owocnej lektury ks. Paweł Jeden z moich ulubionych Autorów...
Ostatnie wpisy
Wizyta duszpasterska

Wizyta duszpasterska

Wizyta duszpasterska: 28.11 poniedziałek | Szegedyńska 1 | od godz. 16:00 29.11 wtorek | Szegedyńska 12 | od godz. 16:00 30.11 środa | Szegedyńska 5 | od godz. 16:00 1.12 czwartek | Nie ma Wizyty Duszpasterskiej 3.12 piątek | Nie ma Wizyty Duszpasterskiej 3.12 sobota | Szegedyńska 5A | od godz. 11:00
Nasi Duszpasterze idą z kolędą

Nasi Duszpasterze idą z kolędą

Siostry i Bracia, drodzy Parafianie. „Idźcie i głoście Ewangelię” – to posłanie, które Jezus skierował niegdyś do swoich uczniów, pozostaje wciąż aktualne w naszej wspólnocie parafialnej. Stało się także przesłaniem, które Biskupi polscy uczynili programem duszpasterskim na rok bieżący. W naszej parafii od dłuższego już czasu próbujemy uświadomić sobie, że celem naszej aktywności duszpasterskiej jest...
Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie - 4 XII godz. 13:00 - transmisja TVP Polonia z naszego kościoła!

Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie – 4 XII godz. 13:00 – transmisja TVP Polonia z naszego kościoła!

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 13:00, TVP Polonia będzie transmitować z naszego kościoła Mszę Świętą pod przewodnictwem bp. Kazimierza Wielikosilca, z diecezji pińskiej na Białorusi, odprawianą z okazji Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Do Rygi z Wrzeciona na Spotkanie Taizé, Sywester 2016/2017

Do Rygi z Wrzeciona na Spotkanie Taizé, Sywester 2016/2017

  Wziąć udział w spotkaniu, aby… … modlić się śpiewem i w ciszy. … dołączyć do tysięcy młodych ludzi z Europy oraz z innych kontynentów i z nimi pogłębiać wiarę. … poznać gościnność rodzin i w prostocie dzielić się z innymi. … spotkać ludzi żyjących Ewangelią
Modlitwa o dobrą żonę - męża

Modlitwa o dobrą żonę – męża

Panie Boże! – Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej...
Co z tą aborcją ? - pap. Franciszek

Co z tą aborcją ? – pap. Franciszek

W mediach pojawiło się wiele “idiotyzmów” na temat decyzji papieża Franciszka w sprawie rozgrzeszania aborcji przez kapłanów – taką opinię wyraził w środę arcybiskup Rino Fisichella z Watykanu. Przypomniał, że papież podkreślił, iż aborcja to ciężki grzech. Abp Fisichella, który jest przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji i był koordynatorem obchodów Roku Miłosierdzia, w wywiadzie...
Pap. Franciszek o nauce religii

Pap. Franciszek o nauce religii

O znaczeniu nauczania i katechezy dla misji Kościoła i dobra społeczeństwa oraz poszczególnych osób mówił Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl katechez o uczynkach miłosierdzia. Poruszył dwa z nich: wątpiącym dobrze radzić i nieumiejętnych pouczać. Jego w auli Pawła VI wysłuchało dziś ok. 7 tys. wiernych. Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!...
Chrystus prawdziwie Królem

Chrystus prawdziwie Królem

[ekai] Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oraz poświęcenia Mu życia osobistego, rodzinnego i społecznego wyraża wolę budowania Królestwa Bożego, dlatego można żywić nadzieję, że Bóg temu dziełu pobłogosławi – stwierdza w rozmowie z KAI bp Andrzej Czaja. Akt ten będzie odczytany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 19 listopada 2016 roku, w przededniu uroczystości Jezusa...
Praktykować medytację chrześcijańską?

Praktykować medytację chrześcijańską?

Dobrze, że w katolickich mediach pobrzmiewa ostatnio rozmowa o modlitwie. Dawno czegoś takiego nie było. I dlatego warto się ucieszyć, że kwestia „medytacji chrześcijańskiej” sprowokowała powstanie kilku tekstów, które starają się rozważyć, czym jest modlitwa, jak ją rozumieć, jak można ją przeżywać. Sprawa prostej i bezpośredniej modlitwy od wielu lat leży mi na sercu. Od...
O wolność sumienia lekarzy

O wolność sumienia lekarzy

[ekai] Z inicjatywy Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz Instytutu Ordo Iuris rozpoczęła się kampania zbiórki podpisów pod petycją w obronie prof. Bogdana Chazana oraz wolności sumienia lekarzy. To odpowiedź na kolejny atak środowisk feministycznych, które tym razem zorganizowały zbiórkę podpisów pod wnioskiem o pozbawienie znanego ginekologa prawa do wykonywania zawodu lekarza. Organizatorzy...
Czy modlisz się wyobraźnią?

Czy modlisz się wyobraźnią?

Wyobraź je sobie tak, jak reżyser wyobraża sobie scenę filmu. Zwróć uwagę na szczegóły: na obrazy, dźwięki, zapachy i emocje ludzi towarzyszące konkretnemu wydarzeniu. Ignacy był przekonany, że Bóg może mówić do nas w równie pewny sposób przez nasze myśli i wspomnienia, jak i przez wyobraźnię. W tradycji ignacjańskiej przez kontemplację ro­zumie się modlitwę z...
Błogosławcie, nie przeklinajcie...

Błogosławcie, nie przeklinajcie…

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców Błogosławiąca komunikacja Warsztaty na Wrzecionie od stycznia 2017 roku   Motto: „Królestwo Boże jest bowiem pośród was.” Łk 17,21 „Na podstawie twoich słów będziesz usprawiedliwiony i na podstawie twoich słów będziesz potępiony.” Mt 12,37   Od 3 stycznia 2017 roku do 14 marca 2017 r. planujemy zorganizowanie w Parafii warsztatów...