Wielki Post 2016

Wielki Post 2016

Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa | piątek o 17.00 (dzieci), 18.45 (młodzież i dorośli) Gorzkie Żale | niedziela o 17.00 Spowiedź podczas każdej Mszy świętej
Bezpłatne warsztaty dla małżeństw w Paradni Dewajtis (13 lutego)

Bezpłatne warsztaty dla małżeństw w Paradni Dewajtis (13 lutego)

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i konsultacje dla małżeństw w Paradni w lasku bielańskim na ul Dewajtis. Więcej na stronie www.poradnia.dewajtis.pl
Przyjmij młodego pielgrzyma u siebie w dniach 17-25 lipca 2016 r.

Przyjmij młodego pielgrzyma u siebie w dniach 17-25 lipca 2016 r.

Prosimy o zapisywanie się rodzin chętnych do goszczenia młodych z Polonii zagranicznej w dniach 17-25 lipca 2016 roku. Formularz i więcej informacji na stronie www.parafia-wrzeciono.pl/sdm-2016/przyjmij-pielgrzyma
Katechezy dla młodzieży i dorosłych

Katechezy dla młodzieży i dorosłych

Niezależnie czy jesteś biedny czy bogaty, wierzący czy niewierzący, szczęśliwy czy w totalnej rozpaczy. Przyjdź i posłuchaj słowa Dobrej Nowiny, która może odmienić Twoje życie. Poniedziałki i czwartki o godz. 19:30 w dolnym kościele. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 11 stycznia 2016 r.
Ostatnie wpisy
Wizyta duszpasterska

Wizyta duszpasterska

 Wizyta duszpasterska w najbliższych dniach:  15 – 22 lutego 2016.
Kocham kraj Jana Pawła II

Kocham kraj Jana Pawła II

Andrea Bocelli specjalnie dla „Niedzieli”.  Z maestro Andreą Bocellim rozmawiał Włodzimierz Rędzioch Dziś jest jednym z najbardziej znanych Włochów na świecie, jego głosem zachwycają się wszyscy, o czym świadczy fakt, że sprzedano ponad 110 mln jego płyt. A miał się nie narodzić – lekarze zalecali jego matce, by przerwała ciążę, bo istniało ryzyko, że dziecko...
Ośmieszając Kościół, liczył na poklask. I się przeliczył. Były poseł Palikota.

Ośmieszając Kościół, liczył na poklask. I się przeliczył. Były poseł Palikota.

Były poseł od Palikota Armand Ryfiński pewnie nie tak widział swoją „polityczną karierę”. Niedawno zajmował się najważniejszymi sprawami państwa, chciał zostać europosłem, teraz zajmuje się klientami, kierując taksówką. Ryfiński był zacietrzewionym antyklerykałem. Upodobał sobie tanie i skandaliczne żarty z Kościoła. W czasie kampanii wyborczej do  Europarlamentu, licząc na poklask, został bohater antyklerykalnego spotu wyborczego. Tymczasem w czasie niedawnych wyborów Polacy pokazali mu czerwoną kartkę....
Zakaz finansowania lekcji religii w szkołach publicznych ze środków budżetowych? – stanowisko rządu.

Zakaz finansowania lekcji religii w szkołach publicznych ze środków budżetowych? – stanowisko rządu.

Rada Ministrów zajęła, przedłożone przez Ministra Edukacji Narodowej, stanowisko wobec obywatelskiego projektu nowelizacji o systemie oświaty. Rząd negatywnie ocenia zmiany zawarte w projekcie obywatelskim.Zaproponowano w nim przyznanie prawa do decydowania o udziale w lekcjach religii w szkołach ponadgimnazjalnych wyłącznie uczniom, z pominięciem decyzji rodziców. Kolejna proponowana zmiana to wprowadzenie zakazu finansowania lekcji religii w szkołach...
Ks. Sarbinowski: Czy posiadanie buddyjskich figurek i afrykańskich rzeźb to grzech?

Ks. Sarbinowski: Czy posiadanie buddyjskich figurek i afrykańskich rzeźb to grzech?

Z wakacji przywozimy rozmaite pamiątki. Czy figurki buddyjskich mnichów, łapacze snów i drzewka szczęścia to tylko niewinne ozdoby czy poważne zagrożenie duchowe? W 5. części Małego Poradnika Grzesznika na pytania portalu Fronda.pl odpowiada egzorcysta, ks. Maciej Sarbinowski SDB.  Bóg objawił się człowiekowi jako troskliwy i miłosierny Ojciec, żywo zainteresowany szczęściem swojego dziecka, czyli człowieka. W...
Miłosierdzie nade wszystko.

Miłosierdzie nade wszystko.

- Dbajcie o celebrację sakramentu pokuty – jego częstotliwości, piękna i głębi jego sprawowania. Pilnujcie pracy charytatywnej, bo nikt, tak jak proboszcz, nie zna potrzeb materialnych swoich wiernych – apelował kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania z proboszczami archidiecezji warszawskiej. - Czy nie uwierzyliśmy, że u nas nie ma biednych? – pytał proboszczów kard. Nycz Rok Miłosierdzia, zwłaszcza w...
Papież o korupcji, przemocy, handlu narkotykami

Papież o korupcji, przemocy, handlu narkotykami

W pierwszym przemówieniu wygłoszonym w Meksyku papież Franciszek wymienił na spotkaniu z przedstawicielami władz tego kraju jego największe problemy: korupcję, przemoc, handel narkotykami i ludźmi, porwania. Dodał, że potrzeba tam pokoju i sprawiedliwości. Papież, który przybył do Meksyku wieczorem w piątek tamtejszego czasu, został w sobotę rano oficjalnie powitany w stołecznym Pałacu Narodowym podczas ceremonii...
Zachowuje ten, kto pomnaża.

Zachowuje ten, kto pomnaża.

Kilkaset osób wysłuchało wykładu bp. Grzegorza Rysia o nawróceniu pastoralnym. - Nawrócenie pastoralne dotyczy wszystkich pobożnych ludzi. Zaangażowanych w Kościele, którzy chcą działać, zrobić coś w imię Boże – powiedział, zapraszając na spotkania z bp. Rysiem ks. Grzegorz Puchalski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Nawróceniu przeszkadzać mogą schematy, do których się przyzwyczajamy. – Musimy...
Kocham, bo tak chcę i już!

Kocham, bo tak chcę i już!

Miłość różni się od zakochania. Różni się też od tolerancji, która w praktyce oznacza pobłażliwość dla zła czy dla krzywdzenia kogoś. O tym i o innych sprawach związanych z miłością i zakochaniem z ks. Markiem Dziewieckim rozmawia ks. Zbigniew Niemirski. Ks. Zbigniew Niemirski: Kochać – dlaczego tak trudno to powiedzieć, choć piosenka mówi, że łatwo?...
Posługujący chorym misjonarzami Bożego miłosierdzia.

Posługujący chorym misjonarzami Bożego miłosierdzia.

Nie tylko lekarz czy kapelan, ale każdy człowiek służący chorym jest misjonarzem Bożego miłosierdzia – podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. odprawionej w czwartek 11 lutego w kaplicy Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie. Po Eucharystii metropolita warszawski odwiedził chorych na szpitalnych oddziałach. Mszę św. w szpitalnej kaplicy koncelebrował m.in. kapelan Centralnego...
Archidiecezja warszawska i samorządy na finale przed ŚDM.

Archidiecezja warszawska i samorządy na finale przed ŚDM.

Stan przygotowań parafii i samorządów do przyjęcia pielgrzymów, którzy przed Światowymi Dniami Młodzieży będą przebywać w Warszawie i okolicy omówiono podczas spotkania proboszczów archidiecezji warszawskiej i samorządowców, które odbyło się w sobotę w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym WMSD na Bielanach. Dni w diecezjach – poprzedzające udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – odbędą się w lipcu...
Grodzisk Mazowiecki już czeka na pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży.

Grodzisk Mazowiecki już czeka na pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży.

Cel, jaki sobie stawiamy jest taki, by ci młodzi ludzie zapamiętali spotkanie z papieżem i… Grodzisk Mazowiecki – nie ukrywa Grzegorz Benedykciński, burmistrz tej podwarszawskiej miejscowości, która jako jedna z wielu w lipcu podczas „Dni w diecezjach” przed ŚDM będzie gościć pielgrzymów z różnych stron świata. Samorządowiec przedstawił przygotowania swojej gminy do przyjęcia młodych, którzy...
Miłosierdzie Boże dla każdego.

Miłosierdzie Boże dla każdego.

Siedem miast spierało się o to, w którym urodził się Homer, twórca niezrównanych do dziś eposów. Podobnie kilka miast może się ubiegać o tytuł jeśli nie stolicy, to na pewno miasta Bożego Miłosierdzia. Są nimi z pewnością Kraków-Łagiewniki, gdzie zmarła apostołka i sekretarka Bożego Miłosierdzia św. s. Faustyna Kowalska, która przekazała życzenia Pana Jezusa dotyczące...