Beatyfikacja polskich męczenników z Peru -​ o. Strzałkowskiego i Tomaszka.

Beatyfikacja polskich męczenników z Peru -​ o. Strzałkowskiego i Tomaszka.

Beatyfikacja polskich męczenników z Peru -​ o. Strzałkowskiego i Tomaszka -​ 5 grudnia 2015 r. Dwaj polscy franciszkanie: o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek zostaną beatyfikowani jako męczennicy 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru – informuje serwis franciszkanie.pl. Wraz z nimi na ołtarze zostanie wyniesiony włoski kapłan...
Ostatnie wpisy
Wizyta duszpasterska

Wizyta duszpasterska

 
Przyjmij świat u siebie!

Przyjmij świat u siebie!

Zobacz więcej na stronie: Przyjmij pielgrzyma na Wrzecionie

Idziemy do Was z kolędą

Kapłan podąża z wizytą kolędową Gdy ksiądz chodzi po kolędzie, w pogotowiu jest cały blok albo cała ulica. Kobiety zwalniają się z pracy, aby na czas przygotować stół przykryty obrusem, kropidło, naczynie z wodą święconą, pasyjkę i świece. Dzieciaki na gwałt uzupełniają zeszyty do religii albo gwarem wypełniają klatki schodowe, by co chwilę meldować pod...
Kapelan wojskowy.

Kapelan wojskowy.

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moi żołnierze wyjeżdżają na misję, a mnie tam nie będzie – mówi ks. Piotr Listopad, porucznik i kapelan Marynarki Wojennej, od ponad roku wikariusz parafii wojskowej Matki Bożej Częstochowskiej w Gdyni, pod jego opieką duszpasterską znajduje się dziewięć jednostek Garnizonu Gdynia.  Umówioną pierwotnie godzinę rozmowy przekłada na późniejszą. Musi...
Szymański: Przyjęcie imigrantów pod znakiem zapytania

Szymański: Przyjęcie imigrantów pod znakiem zapytania

DODANE 14.11.2015 14:25   PAP | Polska przyjmie uchodźców, gdy będą gwarancje bezpieczeństwa, a te po zamachach terrorystycznych w Paryżu stoją pod znakiem zapytania – oświadczył w sobotę Konrad Szymański, który w rządzie Beaty Szydło ma być ministrem ds. europejskich. Dziennikarze pytali Szymańskiego w sobotę w Warszawie, czy przyjmiemy uchodźców. „Przyjmiemy, jeżeli będziemy mieć gwarancje bezpieczeństwa....
Hollande: Francja będzie bezlitosna

Hollande: Francja będzie bezlitosna

DODANE 14.11.2015 11:30   Joanna Bątkiewicz-Brożek Wystąpienie prezydenta brzmiało jak wezwanie do wojny. Francuski prezydent po raz drugi od wczorajszych zamachów wystąpił przed kamerami telewizji. Po kilkugodzinnym spotkaniu z premierem i rządem wezwał Francję do mobilizacji. Jego krótkie, bo dwuminutowe wystąpienie transmitowała na żywo telewizja. Brzmiało jak wezwanie do wojny. „Dżihadyści zaatakowali naszą wolność!” – mówił...
Rzeź dopiero będzie

Rzeź dopiero będzie

DODANE 14.11.2015 09:30      Joanna Bątkiewicz-Brożek Premier Francji potwierdza, że spodziewa się kolejnych, jeszcze gorszych ataków. A Le Parisien zapowiada: Teraz będzie wojna! Rozszarpiemy islamistów na strzępy. Francja jak nigdy dotąd podwija rękawy do wojny. „Rozwalimy ich na strzępy” – pisze dzisiaj dziennik Le Parisien. Wczorajsza rzeź na bulwarach Paryża i na Stade de...
List kondolencyjny. Tragedia w Paryżu.

List kondolencyjny. Tragedia w Paryżu.

Kard. Kazimierz Nycz wezwał wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej do modlitwy za ofiary wczorajszych zamachów i do solidarności z mieszkańcami Paryża. Na ręce Arcybiskupa Paryża kard. André Vingt-Trois przesłał list kondolencyjny Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz przesłał w dniu dzisiejszym na ręce Arcybiskupa Paryża kard. André Vingt-Trois list kondolencyjny, w którym wyraził głęboką solidarność z rodzinami ofiar zamachów w Paryżu oraz zapewnił...

Krąg Naprawczy w Parafii na Wrzecionie

Dać szansę pojednaniu i naprawie … 11 listopada 2015 roku odbył się w naszej Parafii pierwszy Krąg Naprawczy. Spotkały się na nim osoby, które miały pewien problem do wyjaśnienia. Wolały nie robić tego same, obawiając się, że taka rozmowa w „cztery oczy” może nieść zbyt duży ładunek trudnych emocji, które mogą uniemożliwić osiągniecie porozumienia i uzyskanie...

Błogosławcie, nie przeklinajcie… Warsztaty

„Błogosławiące Rodzicielstwo” – Wspólnota Rodziców i Wychowawców Odpowiedzialna –  Mirosława Elżbieta Kępka Spotkania         –  pierwsza i trzecia środa miesiąca, w godz. 18.30 – 21.00   Od jesieni 2014 roku odbywają się w naszej Parafii warsztaty umiejętności komunikacyjnych, wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” wg A. Faber i E. Mazlish, pogłębione o teologiczną wiedzę o wychowaniu...
Polska. Bądź z NIEJ dumny!

Polska. Bądź z NIEJ dumny!

Wkrótce spotkanie papieża z prezydentem Dudą

Wkrótce spotkanie papieża z prezydentem Dudą

W poniedziałek, 9 listopada, o godz. 10.00 odbędzie się audiencja prezydenta RP Andrzeja Dudy z małżonką u papieża Franciszka. Kancelaria Prezydenta RP opublikowała właśnie oficjalny program wizyty Głowy Państwa w Watykanie. Andrzej Duda uda się do Włoch już w niedzielne popołudnie, 8 listopada, by o godz. 17.30 uczestniczyć we Mszy Świętej w Bazylice św. Piotra...
Niesakramentalni

Niesakramentalni

Temat miejsca w Kościele osób, które z różnych przyczyn żyją w związkach niesakramentalnych, budzi spore emocje. Okazuje się, że większość z nas ma o tym wyrobione zdanie. Szczególnie krytyczne opinie pojawiają się wśród tych, których osobiście podobna sytuacja nie dotyczy. A Kościół pragnie przygarniać każdego, nawet najbardziej oddalonego czy z poczuciem grzechu… Dlaczego więc ludzie...