Ostatnie wpisy

W wakacje Msze święte w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy o 13.00 i 20.00!

W dni powszednie: 6.30, 7.15, i 18.00, w piątki dodatkowo o 15:00.
"Zła" modlitwa - kiedy?

„Zła” modlitwa – kiedy?

Porada niektórych pobożnych osób wobec każdej trudności brzmi: „módl się więcej”. Z pewnością, niekiedy to słuszna wskazówka. Czy jest jednak możliwe, że w niektórych przypadkach taka rada nie jest dobra? Czy dłuższa, częstsza modlitwa mogłaby mieć na nas niekorzystny wpływ? Odpowiedzi możemy szukać w słowach Listu do Św. Jakuba: „Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo...
Nasi Górale "zeszli z kanapy"

Nasi Górale „zeszli z kanapy”

Górale tłumnie odpowiedzieli na apel papieża Franciszka, aby „zejść z kanapy”. Pod Turbaczem przy Kaplicy Papieskiej odbyła się 14 sierpnia tradycyjna Msza św., którą w Gorcach zapoczątkował przed laty ks. prof. Józef Tischner. Mszy św. przy ołtarzu polowym obok Kaplicy Papieskiej pod Turbaczem przewodniczył ks. Władysław Zązel, znany duszpasterz, kapelan środowisk abstynenckich i Związku Podhalan....
Organy już grają na Wrzecionie

Organy już grają na Wrzecionie

Organy na Wrzecionie już grają, czekają na poświęcenie 25 września. Zobacz je i posłuchaj na stronie: Uwaga, wejdź na poniższą stronę i znajdź na końcu strony obrazek z wnętrzem / prezbiterium kościoła. Naciśnij to zdjęcie i usłyszysz muzykę naszych organów nagraną w poprzednim miejscu – pierwotnym kościele, przeznaczonym do zniszczenia. http://www.foto-nieder.de/360-grad-fotografie/ Oto publikacja niemiecka nt....
Biskupi Polscy z pap. Franciszkiem

Biskupi Polscy z pap. Franciszkiem

Papież z polskimi biskupami o dechrystianizacji, kolonizacji ideologicznej i uchodźcach O dechrystianizacji i sekularyzacji współczesnego świata, bałwochwalstwie pieniądza, kolonizacji ideologicznej i uchodźcach rozmawiał papież Franciszek z polskimi biskupami 27 lipca br. w katedrze na Wawelu. Uczestniczyło w nim ok. 130 hierarchów. Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami i miało formę otwartego i szczerego dialogu. Zapis...
Pokłosie ŚDM

Pokłosie ŚDM

Papież podziękował za swą pielgrzymkę do Polski na Światowe Dni Młodzieży Podczas środowej audiencji ogólnej Ojciec Święty podsumował swoją niedawną pielgrzymkę do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży, które dały Polsce, Europie i światu znak braterstwa i pokoju. Słów Franciszka w auli Pawła VI wysłuchało około 11 tys. wiernych. Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!...
Kim jest papież Franciszek?

Kim jest papież Franciszek?

Franciszka portret duchowy Medialny wizerunek papieża Franciszka w pewnym stopniu zakrywa jego duchową sylwetkę. Kto chciałby wyostrzyć sobie postrzeganie Franciszka musi spojrzeć na jego intelektualne i duchowe źródła, z których czerpie od dziesięcioleci. Franciszek rozwija swoją oryginalną teologię duszpasterską, w której nauczanie i codzienne życie nie są wyizolowane, lecz ściśle ze sobą zespolone i interpretowane...
Modlitwa za dziewczynę

Modlitwa za dziewczynę

Kochasz swoją dziewczynę? Chcesz dla niej wszystkiego, co najlepsze? Pomódl się za nią słowami tej pięknej modlitwy i niech wasz związek będzie jeszcze piękniejszy.   Panie Jezu! Proszę za moją najmilszą. Błogosław jej. Spraw, by jej było ze mną dobrze. Nie dopuść, żebym ją kiedykolwiek skrzywdził. Rozwiń ją do miłości dojrzałej. Przygotuj do roli żony...
Nie pozwólcie się okraść z nadziei - pap. Franciszek

Nie pozwólcie się okraść z nadziei – pap. Franciszek

Nie traćcie nadziei i nie pozwólcie się okraść z przyszłości, która jest w waszych rękach. Z takim apelem do młodych zwrócił się Franciszek we wstępie, jaki napisał do książki pt. „Kochajmy niekochanych”, zawierającej niepublikowane dotąd teksty bł. Matki Teresy z Kalkuty. Ta stosunkowo niewielka pozycja, licząca jedynie 96 stron, ukazała się niedawno nakładem Włoskiego Wydawnictwa...
Papież Franciszek w Polsce

Papież Franciszek w Polsce

Co będzie najważniejszym momentem dla Franciszka na ŚDM? Co może mu się nie spodobać? Jaki Polak inspiruje papieża? I jaki fragment Biblii jest mu najbliższy? – mówi Antonio Spadaro SJ.   Jacek Siepsiak SJ (DEON.pl): Co będzie najważniejszym punktem wizyty papieża w Polsce?   Antonio Spadaro SJ: Trudno powiedzieć, który punkt programu będzie najważniejszy. Generalnie...
Uwierz w siebie: a czy Bóg wierzy we mnie ?

Uwierz w siebie: a czy Bóg wierzy we mnie ?

Niepotrzebnie cierpimy z powodu niedowartościowania. Nawet jeśli poczucia własnej wartości nie nabyliśmy w dzieciństwie, nie oznacza to, że jako dorośli nie możemy go sobie wypracować. Brak poczucia własnej wartości objawia się na wiele sposobów. Możemy nie mieć odwagi bronić własnego zdania wobec osób, które odbieramy jako bardzo pewne siebie. Możemy wątpić we własne umiejętności i...
Wakacje - czas na modlitwę

Wakacje – czas na modlitwę

Dobrze, że w katolickich mediach pobrzmiewa ostatnio rozmowa o modlitwie. Dawno czegoś takiego nie było. I dlatego warto się ucieszyć, że kwestia „medytacji chrześcijańskiej” sprowokowała powstanie kilku tekstów, które starają się rozważyć, czym jest modlitwa, jak ją rozumieć, jak można ją przeżywać. Sprawa prostej i bezpośredniej modlitwy od wielu lat leży mi na sercu. Od...
Przedszkole dla naszych rodzin

Przedszkole dla naszych rodzin

  Atutami Przedszkola są: w pełni profesjonalna kadra, program wychowawczy który łączy tradycyjne, sprawdzone rozwiązania z innowacyjnymi metodami pracy z dziećmi, indywidualne dopasowanie zajęć do potrzeb i możliwości każdego dziecka przez m.in. połączenie zdobywania wiedzy z dobrą zabawą, oswajanie z językami obcymi od najmłodszych lat, wdrażanie zarówno do odkrywania świata sztuki w tym książek i...