Retransmisja  z Mszy święceń J.E. ks. bp Michała Janochy.

Retransmisja z Mszy święceń J.E. ks. bp Michała Janochy.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania sakry biskupiej księdza Michała Janochy. Nagranie udostępnia Telewizja TRWAM, której dziękujemy za przeprowadzenie transmisji.
Zmiany personalne w naszej parafii.

Zmiany personalne w naszej parafii.

Decyzją ks. Kazimierza kard. Nycza następują zmiany wśród kapłanów posługujących w naszej parafii: Ks. Michał Markowicz, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, w dek. jelonkowskim. Ks. Mikołaj Dobosz – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie Księzy polecamy modlitwie wszystkich...
Homilia ks. dr Piotra Pawlukiewicza wygłoszona podczas Mszy św. w Warszawie 10.06.2015r.

Homilia ks. dr Piotra Pawlukiewicza wygłoszona podczas Mszy św. w Warszawie 10.06.2015r.

Modlitwa o wschodzie słońca Każdy Twój wyrok przyjmę twardy Przed mocą Twoją się ukorzę. Ale chroń mnie Panie od pogardy Od nienawiści strzeż mnie Boże. Wszak Tyś jest niezmierzone dobro Którego nie wyrażą słowa. Więc mnie od nienawiści obroń I od pogardy mnie zachowaj. Co postanowisz, niech się ziści. Niechaj...
Galeria zdjęć z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 10/11.05.2015r.

Galeria zdjęć z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 10/11.05.2015r.

Zdjęcia zostały zamieszczone dzięki uprzejmości Agencji Fotograficznej. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i życzliwość!!!  
Ostatnie wpisy
Porządek Mszy świętych w wakacje (od 1 lipca do 31 sierpnia).

Porządek Mszy świętych w wakacje (od 1 lipca do 31 sierpnia).

Msze święte niedzielne w czasie wakacji (lipiec – sierpień) odprawiane są wg porządku letniego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 20.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00). W dzień powszedni 6.30, 7.00 i 18.00. (nie ma o godz. 7.30). Spowiedź św. w czasie Mszy świętych.
Zostać kapłanem na kilka miesięcy - dwa świadectwa cierpnienia Neoprezbiterów.

Zostać kapłanem na kilka miesięcy – dwa świadectwa cierpnienia Neoprezbiterów.

Ks. Mellone: „Chciałem choć na jeden dzień zostać księdzem, by wypełniła się wola Boga w moim życiu”. – Włochy ze łzami żegnają dziś wyświęconego przed trzema miesiącami kapłana z Bari.  „Historia Salvatore Mellone poruszyła całe Włochy” – pisze dzisiaj „Vatican Insider”. To niejedyne medium, które opisuje historię włoskiego, świeżo wyświęconego kapłana. Jego pogrzeb będzie transmitować...
Gwałtownik królestwa Bożego

Gwałtownik królestwa Bożego

Tak nazwał ks. Franciszka Blachnickiego w telegramie kondolencyjnym po jego śmierci nie kto inny, jak święty papież Jan Paweł II. Dlaczego? Od początku swojej posługi kapłańskiej ks. Blachnicki zauważał, że wielu chrześcijan przyzwyczaiło się do stylu życia oderwanego od Ewangelii. Porównywał ich egzystencję do zachowania żab: „Żaba żyje w błocie, w cuchnącej wodzie, czasem się wychyli...
Z „Niedzieli” do wszystkich mediów

Z „Niedzieli” do wszystkich mediów

MILENA KINDZIUK: – Był Ksiądz zastępcą redaktora naczelnego „Niedzieli” ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu, a następnie delegatem tygodnika na ten teren. Teraz jest Ksiądz w zupełnie innej roli. Zaskoczony? KS. DR PAWEŁ RYTEL-ANDRIANIK: – Pogodzony (śmiech). Kiedy mój ksiądz biskup Tadeusz Pikus zapytał, czy wyrażam zgodę na wystawienie mojej osoby jako kandydata na rzecznika...
Brazylijski owoc - ukazała się książka o Wspólnocie Przymierza Miłosierdzia

Brazylijski owoc – ukazała się książka o Wspólnocie Przymierza Miłosierdzia

„Boże marzenie” – to książka o brazylijskiej Wspólnocie Bożego Miłosierdzia, która ukazała się nakładem wydawnictwa Esprit. Jutro w Warszawie odbędzie się prezentacja publikacji z udziałem charyzmatycznego duszpasterza o. Antonello Cadeddu, misjonarki Any Santos, która obecnie mieszka w Polsce oraz członka warszawskiej wspólnoty Bartoszem Czerwińskim, który pomaga ciężko chorym i wykluczonym. Książka jest historią powstania wspólnoty,...
Wy także zaufajcie!

Wy także zaufajcie!

Nowo mianowany biskup pierwszą Mszę św. dla wiernych odprawił w kościele seminaryjnym. W homilii zachęcał, by tak jak on, zaufać Bogu we wszystkim.   – Ks. biskup to nasz znajomy. Teksty, które pisze, mój mąż tłumaczy na język ukraiński. Przyszłam na pierwszą biskupią Mszę św. z sympatii, mimo, że nie jestem wyznania rzymskokatolickiego – mówiła żona...
Prof. Zoll: To bardzo niebezpieczny przepis

Prof. Zoll: To bardzo niebezpieczny przepis

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Zoll skrytykował zapis projektu ustawy o in vitro, który pozwala na uznanie ojcostwa mężczyzny, który ani nie jest ojcem genetycznym, ani nie jest związany z jego matką. – To bardzo niebezpieczny przepis – podkreśla prof. Zoll w rozmowie z „Gosc.pl”.  Według niego, niebezpieczeństwo polega na tym, że takie prawo...
Co wolno w liturgii?

Co wolno w liturgii?

– Liturgia jest celebracją wspólnotową i znaki mają to wyrazić, a zatem nie należą do mnie, ale do wspólnoty – mówi abp Józef Górzyński Z abp. Józefem Górzyńskim, liturgistą, rozmawia Monika Odrobińska Co w liturgii Mszy Świętej jest Boże, a więc niezmienne, a co ludzkie, czyli mogące ulegać modyfikacjom? Obowiązujące dla całego Kościoła są zasady,...
Mamy nowych proboszczów

Mamy nowych proboszczów

Dziewięciu proboszczów odebrało z rąk kard. Kazimierza Nycza nominacje proboszczowskie kierujące ich do pracy w nowych parafiach. W kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich pasterskie słowo do nowych proboszczów skierował kard. Kazimierz Nycz. Przypomniał, że podstawowym duszpasterstwem jest to, które koncentruje się wokół sprawowania sakramentu Eucharystii, głoszenia Słowa i katechezy. - Ważne, żeby robić to w sposób...
"Święto Zmarłych" i inne dziwolągi

„Święto Zmarłych” i inne dziwolągi

Wysiłki laicyzacyjne władz PRL działały jak kropla drążąca skałę – doprowadziły do pewnych przemian w świadomości zbiorowej i jednostkowej, a niektóre z wówczas zapoczątkowanych zwyczajów są kontynuowane do dziś – wskazują Łucja Marek i Monika Bortlik-Dźwierzyńska. Kością niezgody między PRL a Kościołem były obchody 1000-lecia Państwa Polskiego. Władzom zależało na ukryciu chrześcijańskiego charakteru rocznicy. Na...
"Polskie obozy zagłady" ścigane z urzędu?

„Polskie obozy zagłady” ścigane z urzędu?

Z apelem, by użycie terminu „polskie obozy zagłady”, wskazujące na Polaków jako współsprawców Holokaustu, było ścigane z urzędu, wystąpiła podczas obchodów 75. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów do Auschwitz córka jednego z nich – Teresa Adamczyk. Adamczyk, córka Bronisława Gościńskiego, wygłosiła apel, stojąc przy ścianie straceń na dziedzińcu bloku 11 w byłym niemieckim obozie Auschwitz....
Dzieci wołają: "Ratuj mnie!"

Dzieci wołają: „Ratuj mnie!”

Uśmiechnięte dzieci w koszulkach zachęcających do obrony życia to najlepsza promocja Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach. Rozpoczął się on Mszą św. w katedrze Chrystusa Króla. Tam uczestników marszu pozdrowił abp Wiktor Skworc. – Maszerujemy w dobrym kierunku. Chcemy chronić małżeństwo i rodzinę, chcemy chronić każde poczęte życie – mówił, dziękując wszystkim za obecność...