Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży - OSTATNIE BILETY!

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży – OSTATNIE BILETY!

Parafia Wrzeciono organizuje grupy jadące do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży:
Ostatnie wpisy

W wakacje Msze święte w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy o 13.00 i 20.00!

W dni powszednie: 6.30, 7.15, i 18.00, w piątki dodatkowo o 15:00.
Módlmy się za młodzież w czasie ŚDM

Módlmy się za młodzież w czasie ŚDM

Do modlitwy w intencji 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wezwał Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież podziękował wszystkim, którzy pracują, aby przyjąć młodych pielgrzymów. „W tych dniach wielu młodych ludzi z całego świata zmierza w kierunku Krakowa, gdzie odbędzie się trzydziesty pierwszy Światowy Dzień Młodzieży. Również ja w najbliższą środę wyruszę,...
Modlitwa za dziewczynę lub chłopaka

Modlitwa za dziewczynę lub chłopaka

Kochasz swoją dziewczynę? Chcesz dla niej wszystkiego, co najlepsze? Pomódl się za nią słowami tej pięknej modlitwy i niech wasz związek będzie jeszcze piękniejszy.   Panie Jezu! Proszę za moją najmilszą. Błogosław jej. Spraw, by jej było ze mną dobrze. Nie dopuść, żebym ją kiedykolwiek skrzywdził. Rozwiń ją do miłości dojrzałej. Przygotuj do roli żony...
Nie pozwólcie się okraść z nadziei - pap. Franciszek

Nie pozwólcie się okraść z nadziei – pap. Franciszek

Nie traćcie nadziei i nie pozwólcie się okraść z przyszłości, która jest w waszych rękach. Z takim apelem do młodych zwrócił się Franciszek we wstępie, jaki napisał do książki pt. „Kochajmy niekochanych”, zawierającej niepublikowane dotąd teksty bł. Matki Teresy z Kalkuty. Ta stosunkowo niewielka pozycja, licząca jedynie 96 stron, ukazała się niedawno nakładem Włoskiego Wydawnictwa...
Papież Franciszek w Polsce

Papież Franciszek w Polsce

Co będzie najważniejszym momentem dla Franciszka na ŚDM? Co może mu się nie spodobać? Jaki Polak inspiruje papieża? I jaki fragment Biblii jest mu najbliższy? – mówi Antonio Spadaro SJ.   Jacek Siepsiak SJ (DEON.pl): Co będzie najważniejszym punktem wizyty papieża w Polsce?   Antonio Spadaro SJ: Trudno powiedzieć, który punkt programu będzie najważniejszy. Generalnie...
Uwierz w siebie: a czy Bóg wierzy we mnie ?

Uwierz w siebie: a czy Bóg wierzy we mnie ?

Niepotrzebnie cierpimy z powodu niedowartościowania. Nawet jeśli poczucia własnej wartości nie nabyliśmy w dzieciństwie, nie oznacza to, że jako dorośli nie możemy go sobie wypracować. Brak poczucia własnej wartości objawia się na wiele sposobów. Możemy nie mieć odwagi bronić własnego zdania wobec osób, które odbieramy jako bardzo pewne siebie. Możemy wątpić we własne umiejętności i...
Wakacje - czas na modlitwę

Wakacje – czas na modlitwę

Dobrze, że w katolickich mediach pobrzmiewa ostatnio rozmowa o modlitwie. Dawno czegoś takiego nie było. I dlatego warto się ucieszyć, że kwestia „medytacji chrześcijańskiej” sprowokowała powstanie kilku tekstów, które starają się rozważyć, czym jest modlitwa, jak ją rozumieć, jak można ją przeżywać. Sprawa prostej i bezpośredniej modlitwy od wielu lat leży mi na sercu. Od...
Przedszkole dla naszych rodzin

Przedszkole dla naszych rodzin

  Atutami Przedszkola są: w pełni profesjonalna kadra, program wychowawczy który łączy tradycyjne, sprawdzone rozwiązania z innowacyjnymi metodami pracy z dziećmi, indywidualne dopasowanie zajęć do potrzeb i możliwości każdego dziecka przez m.in. połączenie zdobywania wiedzy z dobrą zabawą, oswajanie z językami obcymi od najmłodszych lat, wdrażanie zarówno do odkrywania świata sztuki w tym książek i...
Rekolekcje różańcowe

Rekolekcje różańcowe

Ośrodek Rekolekcyjny im. św. Jana Pawła II w Kaniach zaprasza   REKOLEKCJE      RÓŻAŃCOWE      TAJEMNICE      BOLESNE   29.06 – 3. 07. 2016      Rekolekcje w oparciu o Biblię Jerozolimską poprowadzi ks. Leszek Paszkiewicz.   Organizujemy dni skupienia             Kanie Helenowskie  i sesje formacyjne dla małżeństw.   ul. Nadarzyńska 21 Przyjmujemy również grupy             tel.: (22)758 54...
Kino plenerowe na Dzień Ojca - "Fireproof" - niedziela, 19 czerwca

Kino plenerowe na Dzień Ojca – „Fireproof” – niedziela, 19 czerwca

W niedzielę w ogrodzie za kościołem odbyła się plenerowa projekcja filmu Fireproof (Próba ogniowa) Fireproof to film dla małżeństw, narzeczonych i odważnych mężczyzn, którzy jak strażak Caleb walczą o życie innych i poświęcają się pracy, ale też chcą rozwijać swoje relacje rodzinne. Caleb żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera. Wewnątrz płonących...
Urząd czy charyzmat?

Urząd czy charyzmat?

Relacja między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi – list Kongregacji Nauki Wiary O relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła traktuje list Kongregacji Nauki Wiary do biskupów Kościoła katolickiego. Dokument, zatytułowany „Iuvenescit Ecclesia”, przedstawia m.in. kryteria rozeznawania darów charyzmatycznych w Kościele i „form prawnych uznawania nowych form eklezjalnych” z nimi związanych. Autorzy...
Dialog i sztuka.

Dialog i sztuka.

Warszawscy biskupi pokierują radami Konferencji Episkopatu Polski. Bp Michał Janocha został wybrany przewodniczącym Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Natomiast bp Rafał Markowski stanie na czele dwóch gremiów Episkopatu: Rady ds. Dialogu Religijnego oraz Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem. Podczas 373. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie bp Michał Janocha został wybrany przewodniczącym Rady ds. Kultury i...