Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży - WPŁATY DO 29 CZERWCA!!!

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży – WPŁATY DO 29 CZERWCA!!!

Parafia Wrzeciono organizuje dwie grupy jadące do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży:
Ostatnie wpisy
Rekolekcje różańcowe

Rekolekcje różańcowe

Ośrodek Rekolekcyjny im. św. Jana Pawła II w Kaniach zaprasza   REKOLEKCJE      RÓŻAŃCOWE      TAJEMNICE      BOLESNE   29.06 – 3. 07. 2016      Rekolekcje w oparciu o Biblię Jerozolimską poprowadzi ks. Leszek Paszkiewicz.   Organizujemy dni skupienia             Kanie Helenowskie  i sesje formacyjne dla małżeństw.   ul. Nadarzyńska 21 Przyjmujemy również grupy             tel.: (22)758 54...
Kino plenerowe na Dzień Ojca - "Fireproof" - niedziela, 19 czerwca

Kino plenerowe na Dzień Ojca – „Fireproof” – niedziela, 19 czerwca

W niedzielę w ogrodzie za kościołem odbyła się plenerowa projekcja filmu Fireproof (Próba ogniowa) Fireproof to film dla małżeństw, narzeczonych i odważnych mężczyzn, którzy jak strażak Caleb walczą o życie innych i poświęcają się pracy, ale też chcą rozwijać swoje relacje rodzinne. Caleb żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera. Wewnątrz płonących...
Urząd czy charyzmat?

Urząd czy charyzmat?

Relacja między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi – list Kongregacji Nauki Wiary O relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła traktuje list Kongregacji Nauki Wiary do biskupów Kościoła katolickiego. Dokument, zatytułowany „Iuvenescit Ecclesia”, przedstawia m.in. kryteria rozeznawania darów charyzmatycznych w Kościele i „form prawnych uznawania nowych form eklezjalnych” z nimi związanych. Autorzy...
Dialog i sztuka.

Dialog i sztuka.

Warszawscy biskupi pokierują radami Konferencji Episkopatu Polski. Bp Michał Janocha został wybrany przewodniczącym Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Natomiast bp Rafał Markowski stanie na czele dwóch gremiów Episkopatu: Rady ds. Dialogu Religijnego oraz Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem. Podczas 373. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie bp Michał Janocha został wybrany przewodniczącym Rady ds. Kultury i...
Żurek od św. Stanisława.

Żurek od św. Stanisława.

- Jesteśmy Bogu winni obronę życia – mówił abp Henryk Hoser, metropolita warszawsko-praski, podczas Mszy dziękczynnej za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego. Teren kościoła na Mariankach w Górze Kalwarii był wypełniony po brzegi. Uroczystościom przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Obecni byli też biskupi Kazimierz Gurda z Siedlec i Henryk Tomasik z Radomia. We Mszy św....
Kapłan ma być człowiekiem pocieszenia.

Kapłan ma być człowiekiem pocieszenia.

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela 11 księży wyświęconych 50 lat temu przez Stefana Kardynała Wyszyńskiego świętowało dziś złoty jubileusz swoich święceń. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp warszawsko-praski. Przywołując w homilii postać św. Barnaby Apostoła abp Hoser wskazał go kapłanom jako wzór do naśladowania. – Jego imię oznacza „Syn Proroctwa” i „Syn Pocieszenia” i takie...
Maryja zwyciężyła!

Maryja zwyciężyła!

Zakończyło się dzieło nawiedzenia diecezji płockiej przez obraz Pani Jasnogórskiej. Jego ostatnim akcentem była uroczysta liturgia sprawowana przed katedrą. Młodzież z Obrytego, w kurpiowskich strojach ludowych i z różami w dłoniach, przez całą Mszę św. stała blisko ołtarza i obrazu Matki Bożej. Przed rokiem w takim samym geście witali obraz Czarnej Madonny w swojej rodzinnej...
Owca, drachma i syn znalezieni w Starym Bielsku

Owca, drachma i syn znalezieni w Starym Bielsku

- W naszym myśleniu europejskim – czy lepiej powiedzieć: greckim – to nie mieści się w głowie. Tak robi tylko człowiek nierozumny. Kto szuka jednej owcy, jeżeli pozostałych 99 jest narażonych na zgubienie i rozproszenie?! – mówił w Starym Bielsku bp Roman Pindel. W 15. rozdziale Ewangelii św. Łukasz zamieścił trzy przypowieści Jezusa – o...
Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

Przypada ono zaraz po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwsze ślady kultu Serca Maryi napotykamy już w XII w. W wieku XIX rozpowszechniło się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi dla podkreślenia Jej przywileju niepokalanego poczęcia i wszystkich skutków, jakie ten przywilej na Maryję sprowadził. Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. playstop 00:00 -00:38 Papież Pius VII...
Patron, wzór do naśladowania, święty

Patron, wzór do naśladowania, święty

Kanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela marianów. Podegrodzie, obraz namalowany na ścianie kościoła w Podegrodziu, na którym o. Stanisław Papczyński błogosławi Jana III Sobieskiego i jego wojsko przed Odsieczą Wiedeńską O. Stanisław był jedną z najwybitniejszych postaci XVII-wiecznej Polski: myślicielem, propagatorem sprawiedliwości społecznej, znaczącym teologiem, autorem popularnych książek. Oprócz szerzenia czci misterium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi...
"Amen" na Polach Lednickich

„Amen” na Polach Lednickich

Pod hasłem „Amen” odbędzie się na Polach Lednickich XX Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczne wydarzenie jest pierwszym, organizowanym po śmierci twórcy Lednicy, dominikanina o. Jana Góry. Spotkanie przygotowane zostało w nawiązaniu do 1050. rocznicy chrztu Polski i w 800-lecia zakonu dominikanów. Mszy św. przewodzić będzie prymas Polski abp Wojciech Polak. Wszyscy przybywający na Pola Lednickie...
Czy skorzystasz z kręgów naprawczych?

Czy skorzystasz z kręgów naprawczych?

KRĘGI   NAPRAWCZE   JAKO METODA  PROWADZĄCA DO POROZUMIENIA I POJEDNANIA POMIĘDZY LUDŹMI w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie na Wrzecionie ul. Przy Agorze 9   Cele Kręgów Naprawczych – Zapewnienie ludziom uwikłanym w konflikt – jako autor, odbiorca, świadek danego czynu – możliwości pomocy w jego rozwiązaniu. – Zaoferowanie uczestnikom bezpiecznych warunków do...