Wyjazd na Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 | 3 CZERWCA 2017

Wyjazd na Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 | 3 CZERWCA 2017

  Jak pojechać na Lednicę? Wyjazd autokarem z Parafii na Wrzecionie w sobotę, 3 czerwca o godzinie 5.00 rano, powrót w niedzielę około 8.00 rano.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania

Spotkanie kandydatów do bierzmowania

Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę 7.06 w godz. 16:00 – 19:00 w kancelarii. Jest to rozmowa z księdzem, podsumowująca okres przygotowania. W tym czasie dostępni będą ks. Paweł, ks. Marcin i ks. Mikołaj. Na bierzmowanie proszę przygotować tekst zaznaczony na czerwono. Bierzmowanie jest planowane 25 czerwca o godz....
NABOŻEŃSTWA MAJOWE

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

PONIEDZIAŁEK-SOBOTA 18:30. NIEDZIELA 17:00.   DLA MAŁYCH DZIECI poniedziałek i czwartek 17:30.
Ostatnie wpisy
Kurs Filip dla małżeństw - 9-11 czerwiec 2017

Kurs Filip dla małżeństw – 9-11 czerwiec 2017

Wspólnota Święta Rodzina przy parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym zaprasza na Kurs Filip dla małżeństw. Są to krótkie, weekendowe, wyjazdowe rekolekcje, które odbędą się w dniach od 9 do 11 czerwca, w domu rekolekcyjnym w Zalesiu Górnym. W tym czasie małżonkowie doświadczają bliskości Boga, Jego przeogromnej miłości i Mocy Ducha Świętego. Kurs jest adresowany...
Dzień Matki - 26 maja

Dzień Matki – 26 maja

W dzień Matki 26 maja o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą za nasze mamy. Przynieś przed Mszą Świętą do zakrystii lub kancelarii imię swojej mamy. Z okazji dnia Matki młodzież Liceum Janusza Kusocińskiego wystawi sztukę teatralną w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych po nabożeństwie majowym do obejrzenia...
Kobieta, która płacze...

Kobieta, która płacze…

Niedaleko ciebie żyje kobieta, ma 30 lat albo więcej  i nie została jeszcze mamą. Rodzina i znajomi ciągle pytają: dlaczego nie masz dzieci? i szybko dodają: czas najwyższy.   Jej reakcja jest trochę inna każdego dnia, ale najczęściej to wymuszony grzeczny uśmiech, napięcie w połączeniu z powściągliwością. Odpowiada: „Nie, jeszcze nie”. Czasami pojawi się nerwowy...
Urodziny św. Jana Pawła II

Urodziny św. Jana Pawła II

Tajemnicą serca papieża i jego świętości oraz źródłem jego służby Kościołowi i światu jest miłość – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który w Sanktuarium św. Jana Pawła II przewodniczył czwartkowej Mszy św. z racji 97. urodzin Karola Wojtyły. Tajemnicą serca papieża i jego świętości oraz źródłem jego służby Kościołowi i światu jest miłość – mówił kard....
Medjugore papieskim sanktuarium

Medjugore papieskim sanktuarium

Watykan rozważa obecnie możliwość uczynienia z dotychczasowej parafii w Medjugorju, prowadzonej przez franciszkanów, sanktuarium na prawach papieskich, podlegającego bezpośrednio Stolicy Apostolskiej. Taki pogląd wyraził na portalu „Vatican Insider” włoskiego dziennika „La Stampa” tamtejszy watykanista Andrea Tornielli. Według niego decyzja taka zakończyłaby wieloletni spór między zakonnikami a kolejnymi biskupami diecezji mostarskiej w Bośni i Hercegowinie wokół...
Jak zrozumieć ten świat - wyjaśnia Pasterz Krakowa

Jak zrozumieć ten świat – wyjaśnia Pasterz Krakowa

– Choć nurt nazywany post-prawdą jest dziś dominujący, mam nadzieję, że – tak jak bywało w dziejach – tendencja ta minie i powróci epoka rozsądku – mówi KAI abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. „Tymczasem musimy być świadkami Chrystusa gotowymi na wszystko, tak jak apostołowie!” – dodaje. KAI: Podczas swojego wystąpienia w Barcelonie, na sympozjum CCEE...
Fatima w całej Polsce

Fatima w całej Polsce

Msze święte, całonocne czuwania, procesje z figurą Matki Bożej i czytania orędzia fatimskiego – w taki sposób w całej Polsce uczczono setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas uroczystych liturgii polscy biskupi wskazywali na aktualność przesłania Matki Bożej, apelując o modlitwę, nawrócenie i pokutę. Powierzali też swoje diecezje opiece Matki Bożej. Maryja jest monstrancją,...
Serwis dla Rodzin Archidiecezji Warszawskiej

Serwis dla Rodzin Archidiecezji Warszawskiej

Serwis Archidiecezji Warszawskiej dla Rodzin – ciekawe wydarzenia – polecane strony – szukanie pomocy: duszpasterstworodzin.pl   Ruchy i wspólnoty małżeńskie i rodzinne     Rozpoznawanie płodności     Związki niesakramentalne     Kryzys małżeński
Polacy powierzą siebie Niepokalanemu Sercu Maryi

Polacy powierzą siebie Niepokalanemu Sercu Maryi

Z okazji 100-lecia objawień fatimskich, polscy biskupi odnowią Akt poświęcenia ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostanie to dokonane 6 czerwca w pallotyńskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zwanym „polską Fatimą”. Następnie akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 r.   Czerwcowy akt poświęcenia jest...
Papież chce mieć dobrych kapłanów

Papież chce mieć dobrych kapłanów

Jezus jest jedynym pewnym przewodnikiem, który nadaje sens naszemu życiu – powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. Drodzy bracia i siostry, dzień dobry! W Ewangelii dzisiejszej niedzieli (por. J 10,1-10), nazywanej Niedzielą Dobrego Pasterza, Jezus ukazuje się w dwóch obrazach, które się wzajemnie uzupełniają: pasterza oraz...
Majówka w maju

Majówka w maju

Słynne „majówki” – nabożeństwa odprawiane wieczorami w maju w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Modlitwa Litanią Loretańską oddaje szczególną cześć Matce Bożej. Początków tego nabożeństwa należy szukać w pieśniach sławiących Maryję Pannę znanych na Wschodzie już w V wieku. Na Zachodzie poświęcenie majowego miesiąca Matce Bożej...
Małżeństwo z woli Bożej

Małżeństwo z woli Bożej

Nie jest zadaniem duszpasterzy, by zwalniać małżonków od wysiłku kierowania statkiem ich życia, czyli przejmować jego stery.   Parę dni temu podczas mszy w pewnej parafii modliłem się o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego. Po Eucharystii ktoś podszedł do mnie i powiedział, że nigdy nie słyszał, aby do małżeństwa potrzebne było powołanie....