IX-dniowa adoracja w intencji obrony życia

W dziewięciu kościołach i przez dziewięć dni trwać będzie od przyszłej niedzieli 31 sierpnia w Warszawie adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni będą się modlić w intencji życia poczętego i za dzieci zabite przed narodzeniem.

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie po Mszy św. o godz. 8.00 rano i potrwa do poniedziałku do godz. 8.00 rano.

Następne świątynie objęte nieustanną adoracją to kolejno: 1 września – kościół św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38); 2 września – kościół św. Stanisława Kostki (ul. Kardynała Hozjusza 2); 3 września – katedra św. Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika na Pradze; 4 września – kościół Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Markiewicza 1); 5 września – kościół bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3); 6 września – kościół Najświętszego Zbawiciela (ul. Marszałkowska 37); 7 września – kościół Świętego Józefa Oblubieńca NMP (ul. Deotymy 41) oraz 8 września – bazylika Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Organizatorami inicjatywy są warszawscy obrońcy życia i rodziny. „Chcemy także poprzez naszą modlitwę, zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie wszelkich możliwych działań na rzecz obrony życia maleńkich, bezbronnych dzieci. Zapraszamy całą Warszawę na kolana przed Bogiem. Przekażmy tę informację wszystkim znajomym oraz sąsiednim parafiom” – tłumaczy Piotr Zajkowski, koordynator akcji.

Adoracja ma być chrześcijańską odpowiedzią miłości wobec cywilizacji śmierci, która ogarnia duże obszary życia społecznego, kulturowego, politycznego w Polsce. „W Warszawie, stolicy Polski są miejsca, gdzie cały czas zabijane są dzieci, u których podejrzewa się możliwość wad rozwojowych. Taki przypadek miał także miejsce w szpitalu przy ul. Madalińskiego natychmiast po zwolnieniu z pracy prof. Bogdana Chazana. Szpital ten był dotychczas wolny od przemocy wobec niewinnych, nieurodzonych jeszcze dzieci” – podkreślają.

Obrońcy życia stwierdzają też, że przygotowywana obecnie ustawa regulująca procedurę in vitro godzi w prawo do życia dzieci poczętych. „Jako chrześcijanie wierzący w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się o Boże Miłosierdzie nad Polską, by zwyciężyła w naszej ojczyźnie cywilizacja życia nad barbarzyństwem zbrodni dzieciobójstwa” – zapewniają.

Adoracja w każdej świątyni rozpoczynać się będzie zawsze po porannych Mszach świętych, a kończyć następnego dnia rankiem. Zgody na przeprowadzenie akcji udzieliła warszawska kuria metropolitalna.