bierzmowanie-przygotowanie

BIERZMOWANIA 2020

(klasy pierwsze szkół ponadpodstawowych i starsi)

PRZENIESIONE NA JESIEŃ 2020

BLIŻSZE INFORMACJE ZOSTANĄ PRZEKAZANE WAM PRZEZ WASZYCH ANIMATORÓW

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – HARMONOGRAM DLA KLAS 8 2019/20

6 października 2019

10 listopada 2019

1 grudnia 2019

12 stycznia 2020

2 luty 2020

1 marca 2020 – ODWOŁANE

5 kwietnia 2020 – ODWOŁANE

17 maja 2020

Wszystkie spotkania odbywają się bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00. Udział w spotkania jest obowiązkowy. Również w pierwszym roku przygotowań obowiązuje tzw bierzmowniczek, który każdy otrzymał przy zapisie. Proszę o dbanie o to, żeby był on podpisywany przez księży po każdej Mszy św. i nabożeństwie.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – HARMONOGRAM DLA KLAS 1 SZKÓŁ ŚREDNICH  2019/20

Przygotowanie w drugim roku odbywa się już w 10 – osobowych grupach, za które odpowiadają poszczególni animatorzy. Za przydzielenie do grupy i koordynację odpowiada ks. Wojciech Szychowski. Spotkanie grup odbywa się raz w miesiącu w poszczególne niedziele o godzinie 19.00 w sali KAWIARENKA i sali IMMACOLATA. Jeśli jesteś przydzielony do grupy, w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pomocą służą animatorzy Agnieszka, Jola, Monika, Radek i Michał.

Drodzy Młodzi,

Wkrótce kończymy zapisy na tegoroczną edycję przygotowania do bierzmowania. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

CO TO JEST BIERZMOWANIE?

Bierzmowanie to sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

DLA KOGO?

W tym roku szkolnym przygotowanie do bierzmowania przewidziane jest zasadniczo dla uczniów klas ósmych i trzecich klas gimnazjum lub starszych. Bierzmowanie może przyjąć osoba wierząca, ochrzczona, praktykująca systematycznie wiarę (niedzielna Msza Święta, rekolekcje, spowiedź, Komunia Święta, regularna modlitwa), żyjąca w zgodzie z zasadami moralności chrześcijańskiej, biorąca udział w spotkaniach przygotowujących do udzielenia tego sakramentu oraz katechezie szkolnej. Niespełnienie powyższych warunków stawia pod znakiem zapytania zasadność przystępowania do bierzmowania.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
1. Razem z rodzicami, zapoznaj się z pdfDEKLARACJĄ (pobierz w PDF), wspólnie ją wypełnijcie i podpiszcie.
2. Jeżeli otrzymałeś chrzest w innej parafii niż na Wrzecionie, udaj się do kancelarii w parafii swojego chrztu i poproś o ŚWIADECTWO CHRZTU.
3. Właściwym miejscem przygotowania do bierzmowania jest parafia gdzie aktualnie mieszkasz, tylko w wyjątkowych sytuacjach można prosić w parafii zamieszkania o ZGODĘ na przygotowanie w naszej parafii.
4. Kandydat przynosi dokumenty do jednego z księży w godzinach pracy kancelarii parafialnej – od poniedziałku do piątku w godz. 9-10 i 16-17.30.

JAK PRZEBIEGA PRZYGOTOWANIE?
Najważniejsze informacje i obowiązki są zawarte na Deklaracji Kandydata. Podczas rozmowy wstępnej otrzymasz indeks kandydata, który będzie potwierdzeniem wywiązywania się z podjętych zobowiązań. Zawsze gdy przyjdziesz do kościoła na nabożeństwo wpisz we właściwe pole datę i połóż indeks w zakrystii. Podpisany indeks odbierzesz po skończonym nabożeństwie.

TERMINY SPOTKAŃ 2019/20
Terminy zostaną podane niebawem.

Dopisz się do grupy i otrzymuj bieżące informacje www.facebook.com/groups/bierzmowani.wrzeciono