bierzmowanie-przygotowanie

BIERZMOWANIA 2020

(klasy pierwsze szkół ponadpodstawowych i starsi)

BIERZMOWANIE ODBĘDZIE SIĘ

18 PAŹDZIERNIKA 2020

O GODZINIE 18.00

O szczegóły proszę pytać swoich animatorów

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W PIĄTEK

16 PAŹDZIERNIKA 2020 O 19.00

W GÓRNYM KOŚCIELE

(warunek przystąpienia do sakramentu)

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – HARMONOGRAM DLA KLAS 8 2020/21

25 października 2020

22 listopada 2020

20 grudnia 2020

31 stycznia 2021

28 luty 2021

28 marca 2021

25 kwietnia 2021

23 maja 2021

Wszystkie spotkania odbywają się bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00. Udział w spotkania jest obowiązkowy. Również w pierwszym roku przygotowań obowiązuje tzw bierzmowniczek, który każdy otrzymał przy zapisie. Proszę o dbanie o to, żeby był on podpisywany przez księży po każdej Mszy św. i nabożeństwie.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – HARMONOGRAM DLA KLAS 1 SZKÓŁ ŚREDNICH  2020/21 (KONTYNUACJA)

Spotkanie dla osób, które kontynuują przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 26 października 2020 o godz. 19.00 w dolnym kościele.

Drodzy Młodzi,

Wkrótce kończymy zapisy na tegoroczną edycję przygotowania do bierzmowania. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

CO TO JEST BIERZMOWANIE?

Bierzmowanie to sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

DLA KOGO?

W tym roku szkolnym przygotowanie do bierzmowania przewidziane jest zasadniczo dla uczniów klas ósmych i trzecich klas gimnazjum lub starszych. Bierzmowanie może przyjąć osoba wierząca, ochrzczona, praktykująca systematycznie wiarę (niedzielna Msza Święta, rekolekcje, spowiedź, Komunia Święta, regularna modlitwa), żyjąca w zgodzie z zasadami moralności chrześcijańskiej, biorąca udział w spotkaniach przygotowujących do udzielenia tego sakramentu oraz katechezie szkolnej. Niespełnienie powyższych warunków stawia pod znakiem zapytania zasadność przystępowania do bierzmowania.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
1. Razem z rodzicami, zapoznaj się z pdfDEKLARACJĄ (pobierz w PDF), wspólnie ją wypełnijcie i podpiszcie.
2. Jeżeli otrzymałeś chrzest w innej parafii niż na Wrzecionie, udaj się do kancelarii w parafii swojego chrztu i poproś o ŚWIADECTWO CHRZTU.
3. Właściwym miejscem przygotowania do bierzmowania jest parafia gdzie aktualnie mieszkasz, tylko w wyjątkowych sytuacjach można prosić w parafii zamieszkania o ZGODĘ na przygotowanie w naszej parafii.
4. Kandydat przynosi dokumenty do jednego z księży w godzinach pracy kancelarii parafialnej – od poniedziałku do piątku w godz. 9-10 i 16-17.30.

JAK PRZEBIEGA PRZYGOTOWANIE?
Najważniejsze informacje i obowiązki są zawarte na Deklaracji Kandydata. Podczas rozmowy wstępnej otrzymasz indeks kandydata, który będzie potwierdzeniem wywiązywania się z podjętych zobowiązań. Zawsze gdy przyjdziesz do kościoła na nabożeństwo wpisz we właściwe pole datę i połóż indeks w zakrystii. Podpisany indeks odbierzesz po skończonym nabożeństwie.

TERMINY SPOTKAŃ 2020/21
Terminy zostaną podane niebawem.

Dopisz się do grupy i otrzymuj bieżące informacje www.facebook.com/groups/bierzmowani.wrzeciono